Irrigator Oral FC-168 - Parandalimi i Gurezave te Dhembeve

6 500 Lekë
me TVSH

Cfare eshte pajisja FC-168

Fjala e fundit e teknologjise per higjenen orale jane pajisjet Water Floss. Nje menyre profesionale e pastrimit te thelle inter-dental.

Ndihmon per:

 1. Higjene profesionale te gojes
 2. Lufton eren e keqe te gojes
 3. Lufton largimin e mishrave te dhembeve (parodontitis, gingivitis)
 4. Masazhon mishrat e dhembeve duke permiresuar qarkullimin e gjakut
 5. E domosdoshme per te gjithe personat me implante
 6. E domosdoshme per te gjithe personat me ura dhe kllef dentar.

Pajisja sjell pastrimin profesional, ne shtepine tuaj.

Karakteristika te pergjithshme

Kapaciteti: 600ml
Tensioni ne hyrje: 100-240 VAC 50/60Hz
Fuqia: 18W
Heren e pare: < 15 sekonda
Frekuenca pulsimit: 1200 here/min
Presioni: 30-125 psi
Rrjedhshmeria: 290 ml/min
Certificata: CE, RoHS, FDA

Sasia

 

 

 

 

 

Pershkrim i pajisjes

Sprucator me rrotullim 360° per pastrim te plote te gojes duke pastruar aty ku nuk arrin furca. Asnje pastrim nuk mund te jete me efektiv se sa kombinimi me aparatet tona Water Floss.

Pajisja vjen me 10 presione te ndryshme per te zgjedhur, ku mund te zgjidhni presionin me te pershtatshem per ju.
Bashke me aparatin, vijne edhe 7 sprucatore (maja) multfunksionale per kujdes te plote dentar.

Bashke me pajisjen

Maja sprucimi: 3 cope (mund ta perdorin 3 persona te ndryshem)
Maje Ortodontike: 1 cope
Maje per pastrimin e cipes bakteriale: 1 cope
Maje Periodontale: 1 cope
Pastrues gjuhe: 1 cope

Dimensionet

P.N: 0.75kg
P.B: 0.98kg
Permasat: 178 x 114 x 215mm
Kutia: 193 x 125 x 230mm

FC-168

Madhësia

FC-168-manual-perdorimi

Manuali i perdorimit FC-168

Madhësia (9.55M)

Komente

Vleresimi 

23-05-2024

Me pelqen shume

Nese me prishet do marr tjeter sepse eshte fantastik

Vleresimi 

23-06-2023

Shume e mire

Vertet produkt i mire.

Vleresimi 

24-11-2018

Flm

Shume e mire, flm. Vazhdoni keshtu.

Vleresimi 

06-10-2018

Shume shume mire

Erdhi shpejte per 2 dite ne Lezhe. Na pelqen, produkt i vlefshem. FLM.

Vleresimi 

23-09-2018

Na pelqen, e thjeshte ne perdorim.

E morem pak me medyshje por tani e perdor 2 here ne dite dhe jam shume e kenaqur. Edhe dentisti ma pelqeu shume dhe na tha se irrigatori oral eshte i domosdoshem ne familje. Ju falenderojme!

Vleresimi 

09-09-2018

Faleminderit!

Produkt i shkelqyer, ju falenderoj edhe per shpejtesine e dergeses.

Vleresimi 

08-07-2018

E mora

Me erdhi te nesermen e porosise. Shume e mire. Flm.

 • 1 nga 1 persona e vleresojne kete koment.
Vleresimi 

02-07-2018

E perdor cdo dite

Qe kur e mora e perdor cdo dite dhe jam e kenqur. Ju falenderoj per kete pajisje shume te mire.

 • 1 nga 1 persona e vleresojne kete koment.
Vleresimi 

24-06-2018

Jam i kenaqur

Une kam pat problem me mishrat e dhembve.gjete vertet zgjidhje me kete paisie.ju faleminderit se jeni vertet korekt

 • 1 nga 1 persona e vleresojne kete koment.
Vleresimi 

21-06-2018

Shume e kenaqur

Kujtoja se ishte per nje person kur e porosita por tani kuptova qe ka tre sprucator per 3 persona. Shume flm!

 • 1 nga 1 persona e vleresojne kete koment.
Vleresimi 

19-06-2018

Shume e mire

Flm, me erdhi shpejte. Na pelqen. Sa here duhet perdorur ne dite?

 • 2 nga 2 persona e vleresojne kete koment.

Shto Koment

Irrigator Oral FC-168 - Parandalimi i Gurezave te Dhembeve

Cfare eshte pajisja FC-168

Fjala e fundit e teknologjise per higjenen orale jane pajisjet Water Floss. Nje menyre profesionale e pastrimit te thelle inter-dental.

Ndihmon per:

 1. Higjene profesionale te gojes
 2. Lufton eren e keqe te gojes
 3. Lufton largimin e mishrave te dhembeve (parodontitis, gingivitis)
 4. Masazhon mishrat e dhembeve duke permiresuar qarkullimin e gjakut
 5. E domosdoshme per te gjithe personat me implante
 6. E domosdoshme per te gjithe personat me ura dhe kllef dentar.

Pajisja sjell pastrimin profesional, ne shtepine tuaj.

Karakteristika te pergjithshme

Kapaciteti: 600ml
Tensioni ne hyrje: 100-240 VAC 50/60Hz
Fuqia: 18W
Heren e pare: < 15 sekonda
Frekuenca pulsimit: 1200 here/min
Presioni: 30-125 psi
Rrjedhshmeria: 290 ml/min
Certificata: CE, RoHS, FDA

Shto Koment